Bilde fra arbeidene i oktober, da all trafikk ble flyttet over til det vestgående løpet. Fredag til lørdag skal all trafikk flyttes over i det østgående. Foto: Statens vegvesen
Publisert: 14.11.2025 

Veioppmerking vil gi kø på E18 fra fredag til lørdag

Fra fredag kveld til lørdag formiddag blir det arbeidet med veioppmerking på E18, det vil gi innsnevringer og kø også denne helgen.

Arbeidene med ny midtdeler og flytting av E18 i Fornebukrysset er nå fullført, men det gjenstår arbeid med veioppmerking på E18 og arbeid med rampene i Fornebukrysset.

– Vi må også denne helgen oppfordre de som kan til å la bilen stå, eller reise til andre tidspunkter enn fredag kveld og lørdag formiddag, sier Kjetil Fløtre, prosjektleder i Statens vegvesen for delprosjektet E18 Fornebukrysset–Strand.

Endret kjøremønster fra fredag kveld til lørdag formiddag

Arbeidet og innsnevringer vil starte fredag 14. november klokken 20, og veiene åpnes igjen så snart arbeidet er ferdig, senest lørdag 15. november klokken 13.

  • E18-trafikken flyttes over i østgående løp (mot Oslo) mellom Høvik og Lysaker. Det vil gi kø på E18. Bussholdeplassene Strand og Oksenøyveien i retning Sandvika være stengt.
  • Granfosstunnelen er stengt i vestgående retning (mot E18 og Fornebu), omkjøring er skiltet via Vækerø og E18. Tunnelen er åpen østover og det er mulig å ta av fra E18 til Ring 3 i retning Oslo.
  • Fra Fornebu er omkjøring skiltet via E18 og Vækerø for alle som skal i retning Kristiansand eller Ring 3. Rampen fra Fornebu mot Ring 3/Granfosstunnelen er stengt.

Statens vegvesen vil samtidig informere om at på fylkesvei 168 Griniveien skal asfalteres og vil være stengt fra fredag kveld klokken 20, til lørdag klokken 06. Veien er derfor ikke tilgjengelig som alternativ omkjøringsvei i det tidsrommet.

– Takker for tålmodigheten

Veioppmerking og asfaltering er væravhengig arbeid som det er nødvendig å få gjort nå før vinteren setter inn for fullt.

– De siste helgene har det vært mye arbeid som har påvirket fremkommeligheten på E18. Vi takker for tålmodigheten og alle som har tatt oppfordringen om å la bilen stå de siste helgene, sier Fløtre. Han opplyser videre om at det vil bli en ytterligere helg til med innsnevringer før jul som vil skje i forbindelse med at det ene løpet av E18-trafikken skal legges inn i det nye Stabekklokket.

Email
Kopier link
Del med

Jobb

Se alle ledige stillinger her
Hold deg oppdatert med nyhetsbrev fra Samferdsel & Infrastruktur